Alytiškės namuose – išskirtinė varlių kolekcija

Vieniems patinka rinkti pašto ženklus, kitiems – rašiklius, o alytiškės Aušros Gaidienės, jau dešimtmetį gyvenančios Airijoje, namus puošia išskirtinė per tūkstantį varlių siekianti kolekcija. „Išgirdę, kad kolekcionuoju varles, žmonės dažnai klausia, ar gyvas“, – šypsosi Aušra.

Nors moteris gyvena Airijoje, sukaupta varlių kolekcija kantriai laukia savo šeimininkės namuose Alytuje. Specialioje lentynoje išsirikiavusios įvairaus dydžio, spalvų varlės, atkeliavusios iš ne vienos pasaulio šalies. Aušrai mieliausios iš akmens, medžio pagamintos rankų darbo varlės. Menininkės gyslelę turinčiai Aušrai rankų darbo kūriniai skleidžia ypatingą aurą.
Mintis kolekcionuoti varles Aušrai kilo pamačius televizijos laidą, kurioje buvo pasakojama apie garsaus šalies verslininko žmoną, taip pat kolekcionuojančią varles. „Jos buvo taip gražiai išdėstytos, ir pagalvojau, kodėl gi man nepradėjus jų rinkti. Tuomet mes dar gyvenome Alytuje. Iš kur gavau pirmąją varlytę, jau nebeatsimenu, bet greičiausiai pati ją ir nusipirkau“, – pasakojo Aušra.
Šiandien jos kolekcijoje jau yra daugiau nei 1000 eksponatų. Moteris priklauso ir šalies kolekcionuojančių varles asociacijai (KVA), kuri praėjusį savaitgalį atšventė savo penkerių metų gimtadienį. Aušra teigė, kad asociacijos narius sieja bendras tikslas, jie susirenka, pabendrauja, žaidžia įvairius žaidimus, rengia viktorinas, mainosi varlėmis.

„Lengvai suvaikėjame“, – juokiasi Aušra. „O kaip aš ten atsiradau? Mama per radiją išgirdo, kad Lietuvoje veikia KVA. Aš, jau gyvendama Airijoje, susiradau asociacijos steigėją, parašiau jai ir bendraujame iki šiol. Varlių kolekcininkų asociacijai priklauso 20 narių“, – sakė Aušra.

Moteris eksponatų ieško sendaikčių turguose, krautuvėlėse, kelionių metu, varlių dažnai padovanoja draugai. Bene brangiausia varlė Aušros kolekcijoje – kainavusi apie 50 eurų.

Eglė Indrelytė
Alytus Plius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *