Elmundas Žalys

ELMUNDAS ŽALYS,
Telšiškis įstrigęs Vilniuje. Leidyklos TEV direktorius

Nors pagal išsilavinimą esu matematikas, jau beveik ketvirtį amžiaus užsiimu leidyba. O nuo 1997.11.14 maždaug 14 val. pasinėriau į varlių kolekcionavimą. Tiesa, pirmoji varlė tą dieną gimtadienio proga padovanota kolegų ilgai gyveno viena. Kada ir kam pirmajam šovė į galvą mintis surišti mano pavarde su tuo keistu padaru (kaimynai jam suteikė vardą Žalvarlys) ir pradėti tempti varliškus suvenyrus įvairiomis progomis, tikrai nebeprisimenu. Bet iki 2015 metų spalio vidurio jų jau prisirinko visas 1000.

Pirmoji varlė
Gal Žalvarlys ir nėra tikra varlė, bet būtent jis pradėjo kolekciją. Juolab, koks eksponatas buvo kitas, istorija nutyli.

Mylimiausia/įdomiausia varlė
Per vieną renginį Miciūtės gatvės varlyne kolegos iš KVA padovanojo nemažiau keistą eksponatą kaip Žalvarlys. Tai jau, be abejonės, tikras varlius – sportininkas, keliautojas, raštininkas. Nors turiu daug mėgiamų ir įdomių eksponatų, kiekvienam naujai atėjusiam savo muziejuko lankytojui pirmiausiai parodau jį. Kai paprašiau kaimynų sugalvoti vardą ir šiam eksponatui, atsakymas buvo pritrenkiantis: „O kam? Juk visiems aišku, į ką jis panašus“:)

Varlių geografija
Kadangi daugiausiai eksponatų man privežė draugai, kolegos, giminaičiai, o ir pats prisipirkau dažnose kelionėse, tai turiu varlių iš visų žemynų, išskyrus Antarktidą.