Reda Pečiulienė

REDA PEČIULIENĖ, Kolekcionuojančių varles asociacijos (KVA) prezidentė, tel. 8-675-27857
Lukšiai, Šakių rajonas

Pirmą varlę gavau gal prieš penkiolika metų. Padovanojo viena giminaitė, nes žinojo, kad man jos patinka. Bet kas keisčiausia, kad ji pati varlių labai bijojo. Nupirko man dovanėlę vardo dienos proga ir pasakė:
– Žinau, kad labai mėgsti varles. Kai pamačiau šią, tai ji man taip patiko, kad tikriausiai tokios ir aš nebijočiau. Gal kada nors pradėsi rinkti varlytes, tai čia tau bus pradžiai.

Iš pradžių dauguma eksponatų buvo pirkti ar dovanoti. O pastaraisiais metais kolekciją pradėjau pildyti savos gamybos varlytėmis. Tai įvairūs darbai, naudojant dekupažo techniką (lėkštės, vazos, įvairios dėžutės ir papuošalai), siuvinėti darbeliai.  Labai patinka velti, tad ir veliu įvairias varlytes, žinodama, kad kitos tokios tikrai niekur nepamatysiu.

Planuoju ir toliau didinti savo kolekciją, kada nors savo sode pastatyti varlių namelį-muziejų, kad kuo daugiau žmonių turėtų galimybę pasigrožėti varlytėmis – kūdrų karalienėmis.

Mylimiausia/įdomiausia varlė

Visas savo kolekcijos varles labai myliu, todėl sunku išskirti vieną kurią nors. Bet ypatingos yra dvi. Varlė žvakidė yra gauta dovanų iš kolegų varlininkų už asociacijos ikūrimą. O antra  gavau iš seniūno rankų už tai, .tai kad garsinu Lukšių miestelį su savo varlėmis. Ši varlė yra originali, nes pagaminta pačiuose Zypliuose, jos autorė – Eglė Kurcekevičienė.

Bet visos varlytės, dovanotos KVA narių už suorganizuotus susitikimus ir renginius, yra kažkuo išskirtinės. Gal todėl, kad gautos iš taip širdžiai mielų ir artimų žmonių, tokių pat kaip ir aš „lengvai išprotėjusių dėl varlių“.

Varlių geografija
Didžiausią kolekcijos dalį sudaro Lietuvoje įsigytos varlytės, bet turiu ir iš kitų šalių.