Roma Anusienė

Buhalterė, Klaipėda

Esu varlių kolekcionierė su nemažu stažu: varles renku nuo 1993 metų. Prasidėjo viskas nuo kaimynės dovanotos megztos varlės. Iš mugių, iš kelionių parsiveždavau tik varles (nes nieko kito įdomaus nerasdavau). Ir taip keletą metų. Kartą žurnale perskaičiau, kad lenktynininkas S.Brunza savo žmonai į kolekciją padovanojo varlę iš Svarovskio kristalo. Pamaniau, o kodėl ir man nesurinkti visų varlių į vieną vietą ir nepradėti rimtai tuo užsiimti. Taip ir prasidėjo varlių medžioklė.Turiu tikslą surinkti nors po vieną varlę iš visų pasaulio valstybių ir iš visko, iš ko galima jas padaryti. Nemėgstu minkštų žaislų ir naudojimo daiktų (nors turiu keliolika), bet dovanų niekada neatsisakau ir labai jomis džiaugiuosi. Dauguma mano varlyčių parsivežtos iš kelionių, kitas atvežė ar atsiuntė draugai ir mūsų vaikai. Vyras didžiausias teisėjas ir stabdis: tuoj įvertina, ar varlė įdomi (nors ir pats dažnai papildo kolekciją naujomis varlėmis). Pats didžiausias malonumas atrasti kokią seną, originalią varlę tarp sendaikčių „blusų“ turguose ar senienų parduotuvėlėse.
Be varlių renku euro monetas. Noriu surinkti visas, kokias yra išleidusios euro šalys. Taip pat siuvu suvenyrinius proginius rūbus aprengti šampano butelius, gaminu Venecijos karnavalines kaukes.

Mylimiausia/įdomiausia varlė
Visas varles labai myliu, tačiau vyro parvežta iš Čekijos 1998 metais yra pati mylimiausia. Ji yra pagaminta iš „parazitinio“ medžio šaknies. Gautos dovanų iš draugų ir šeimos narių, irgi yra kažkuo išskirtinės. Gal todėl, kad gautos iš širdžiai mielų ir artimų žmonių, žinančių, kad aš esu „išprotėjusių dėl varlių“.

Varlių geografija
Kolekciją sudaro 54 valstybėse pagamintos ar iš ten atvežtos, atsiųstos ar įsigytos varlytės: nuo mažyčių San Marino, Maltos ir egzotiškųjų Jungtinių Arabų Emyratų, Kambodžos, Maroko, Senegalo, Peru iki Indonezijos, Urugvajaus, Rusijos, Japonijos, JAV.